Gardenportal.pl

Dom i ogród

Szafy drewniane – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej szafy?

szafy z drewna

Bez względu na to, w jakim stylu urządzasz wnętrze, potrzebne są przestrzenie do przechowywania. W wielu domach najlepiej do tego sprawdzają się szafy drewniane.

Gdzie umieścić drewnianą szafę?

szafa drewniana

Wszystko zależy od tego, jaki masz układ pomieszczeń. Dla jednych najlepszym miejscem na przechowywanie ubrań jest korytarz. Jest to rozwiązanie bardzo popularne dawniej, gdy w mieszkaniach w blokach nie było dostatecznie dużo miejsca w pomieszczeniach. Korytarz można było wykorzystać do ustawienia szaf, w których układało się ubrania, jak i przechowywało okrycie wierzchnie. W nowoczesnych domach to rozwiązanie jest jednak nie do pomyślenia. Do dyspozycji jest tak dużo przestrzeni, że z powodzeniem szafy drewniane można ustawić w sypialni czy innym wydzielonym pomieszczeniu, specjalnie przeznaczonym do magazynowania ubrań.

Szafa drewniana: do zabudowy czy wolnostojąca?

Jeżeli w pomieszczeniu masz wnękę, aż się prosi, aby wykorzystać ją do stworzenia drewnianej zabudowy. Można dzięki temu maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i cieszyć się z zyskania dodatkowego miejsca do przechowywania. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne. Nie można jednak powiedzieć, że jest to tak efektowne rozwiązanie, jak wolnostojące szafy drewniane. Mogą one posiadać bardzo spersonalizowane fronty czy też nóżki meblowe. Wszystko to przekłada się na walory estetyczne, które budują pomieszczenie i gwarantują jego atrakcyjne zaaranżowanie. Jeżeli właśnie na osiągnięciu takiego efektu najbardziej ci zależy, warto zdecydować się na szafę wolnostojącą z dużą ilości półek i miejsca do przechowywania.

Szafa drewniana jako dekoracja

drewniana szafa

Wiele osób decyduje się na zakup szafy do pokoju ze względu na jej dekoracyjny aspekt. Jeżeli szafa jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, ma charakterystyczne zdobienia, dopasowanie jej pod konkretną aranżację nie będzie stanowiło większego problemu. Można uzyskać bardzo ciekawy efekt, wystarczy tylko zdecydować się na dekoracje pasujące do aranżacji wnętrza.

Szafy drewniane są projektowane w taki sposób, aby zapewnić możliwości aranżacyjne praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ich uniwersalność jest na tyle duża, że bez problemu można znaleźć model, który dopasuje się do danego wnętrza i będzie spełniał oczekiwania, bez najmniejszych problemów. Na pewno, dzięki temu, że szafa drewniana zostanie we właściwy sposób dobrana, można będzie cieszyć się z uzyskania bardzo zadowalających efektów wizualnych, a także z praktycznego wymiaru, jaki zagwarantuje w danym pomieszczeniu. Miejsc do przechowywania nigdy nie dość, dlatego na takie rozwiązanie warto się zdecydować.

Meble drewniane z oferty sklepu SEART znajdą państwo tutaj – seart.pl