Gardenportal.pl

Dom i ogród

Na czym polega malowanie po numerach?

malowanie farbami

Malowanie po numerach, to technika malowania obrazów akrylami, po miejscach jakie określone są numerami na podobraziu czy kartonie. Zestaw ponumerowanych farb pozwoli na ich pokrycie w danych miejscach. Rezultat docelowy to Twoje dzieło, jakie możesz zawiesić na ścianie czy wręczyć bliskiemu. W związku z tym zauważyć możemy, że ta technika malowania obrazów cieszy się coraz większą popularnością.

Czym jest malowanie po numerach?

Frajda z malowaniem jest oczywistą radością. Nie należy denerwować się brakiem umiejętności plastycznych, ponieważ cała zabawa polega na zamalowywaniu miejsc z numerami przy pomocy dobrze ponumerowanych farb. Na szczęście można podczas malowania pozwolić sobie na małe wady – nie należy się nadaremnie spinać, w końcu praca nad obrazem służyć ma przede wszystkim zabawie, natomiast także temuż obrazowi przyda się ociupinka wyjątkowego charakteru.

Sprawdź ofertę https://obrazowo.pl, wybierz spośród setek wzorów odpowiednie dla siebie.

Jakie są metody malowania po numerach?

Pierwszą oraz najłatwiejszą metodą malowania obrazów wedle numerów jest to, iż początkowo trzeba pomalować największe obwody obrazu, od najważniejszego do najmniejszego, oraz właśnie wówczas pomalowane zostaną niewielkie rozmiary oraz elementy pierwszego planu. Kolejna metoda potrzebuje pewnych obliczeń, jednak jest także łatwa do zastosowania. Zgodnie z systemem obrazu liczbowo, trzeba ustalić, jaki kolor tworzyć na największej liczbie rozmiarów oraz profili na zdjęciu. Ustal kolejność wypełniania każdego odcienia oraz ułóż je z większego na mniejszy.

Jak się do tego zabrać?

Starczy przygotować zbiornik z wodą, jaki przyda się do czyszczenia pędzli, i serwetkę do ich wysuszania. Teraz dobierz miejsce, gdzie stworzysz swoje dzieło. Wypakuj wszystkie materiały z pudełka oraz do dzieła! Numery na płótnie odpowiadają liczbom na pojemnikach z farbami. Rozpocznij zamalowywać właściwe pola zgodnie z ich numerami. Najlepiej rozpocząć od tychże większych, powoli idąc do szczegółów. Dobierz formę malowania samemu, możesz tworzyć kilkoma kolorami jednocześnie, lub jedynie jednym.

Jakie zalety niesie ze sobą malowanie po numerach?

To dobry sposób na relaks oraz oryginalny wypoczynek. Malowanie inspiruje, wycisza, ucząc przy tym dokładności, precyzji oraz przyciągania uwagi na detale. Kolejną korzyścią, jak w wypadku każdego rękodzieła, jest tutaj radość z wykonanej pracy. Nie jest potrzebne posiadanie niesamowitych zdolności twórczych. Dzięki temu w jaki sposób są wykonane obrazki i możliwości wybrania sobie właściwego poziomu trudności, każdy jest w stanie zrobić własne dzieło. Można to także potraktować jako zabawę rodzinną, identycznie jak układanie puzzli.