Gardenportal.pl

Dom i ogród

Trwały i ładny taras dzięki płytom drewnopodobnym

taras płyty

Remont tarasu to wyzwanie, po pierwsze dlatego, że ma on być elementem współgrającym z linią architektoniczną budynku, a po drugie, bo ma spełniać oczekiwania użytkowników i stać się miejscem idealnym na niespieszny odpoczynek. Nie mniej istotne są łatwe utrzymanie go w czystości i trwałość. Płyty tarasowe drewnopodobne są doskonałym rozwiązaniem, w którym znajdziemy odpowiedź na wszystkie wymagania. 

Niezawodne i eleganckie płyty tarasowe drewnopodobne

 Drewnopodobne płyty tarasowe perfekcyjnie odwzorowują strukturę i kolorystykę drewna, są gustowne i nietuzinkowe, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości. Wykonane z solidnej ceramiki wykazują doskonałe parametry odpornościowe na zmienne warunki atmosferyczne, a ponadto są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Naturalnie na rynku dostępne są także płytki na taras wykonane ze słabszych materiałów, ale jeśli zależy nam na wysokiej jakości i długowieczności, zdecydowanie powinniśmy naszą uwagę skupić na ceramicznych płytkach tarasowych. 

Bogata paleta kolorystyczna i nienaganne wykonanie sprawia, że są one materiałem wykończeniowym harmonizującym z różnymi stylami architektonicznymi. Pasują do różnorodnych elewacji i ułatwiają aranżację przestrzeni. Ponadczasowa elegancja drewna została przeniesiona na trwały materiał, który nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Kluczem do przepisu na piękny taras jest wybór ceramicznych płytek o wysokich parametrach użytkowych (od renomowanego producenta) i prawidłowy montaż, który przy minimalnej wprawie można przeprowadzić samodzielnie lub zlecić firmie montażowej. Należy podkreślić, że drewnopodobne płytki tarasowe mogą zdobić nie tylko podłogę tarasu, ale i części elewacyjne, schody  czy ganki.

Łatwe układanie, bezpieczna eksploatacja

Wysokiej klasy płytki tarasowe drewnopodobne z ceramiki dostępne są w optymalnych, ułatwiających układanie wymiarach. Połączone z systemowymi rozwiązaniami dedykowanych dla nich wsporników, stają się dobrymi do zastosowania także w tzw. tarasach wentylowanych, a więc z podniesioną powierzchnią podłogi. Ceramiczne płytki na taras charakteryzują się również odpowiednimi zabezpieczeniami powierzchni zewnętrznej. Ich chropowata powłoka zewnętrzna ma właściwości antypoślizgowe, co zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo użytkowe. 

Oferta dostępna jest tutaj: https://comex.waw.pl/ceramiczne-drewnopodobne-plyty-tarasowe-80×40-cm/.

Atutem płyt drewnopodobnych na taras jest łatwość utrzymania ich w należytym porządku. Powłoka zabezpieczająca chroni strukturę przed przenikaniem brudu i pojawieniem się nieestetycznych, trwałych przebarwień. Do codziennej konserwacji wystarczy uniwersalny płyn, woda i mop – to bez wątpliwości najbardziej przyjazne w użytkowaniu płytki na taras.