Gardenportal.pl

Dom i ogród

Zastosowanie folii ogrodowej

folia ogrodowa

Folia ochronna do ogrodu przyda się zarówno osobom początkującym w ogrodnictwie, jak i tym zaawansowanym. Z reguły ma bardzo bogate zastosowanie w tym sektorze. Jest bardzo przydatna zarówno do ochrony roślin, jak i innych celów. Do czego najczęściej używana jest folia ogrodnicza? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

Skuteczna ochrona roślin

Dzięki specjalnej folii ogrodowej możliwe jest skuteczne zabezpieczenie poszczególnych gatunków roślin. Przykładowo należy pamiętać, że jakość warzyw w dużym stopniu zależy od tego, w jaki sposób zostanie przygotowany grunt, a także od zabezpieczenia folią ogrodniczą. Dzięki niej możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Dodatkowo z pewnością pomoże nam zadbać o optymalną wilgotność gleby i wyeliminuje chwasty. Jest to świetna oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. W innym przypadku rolnik musiałby wykonywać poszczególne działania na własną rękę, co okazałoby się problematyczne. Rośliny mogą zostać ochronione poprzez rozłożenie folii perforowanej. Charakteryzuje się przede wszystkim łatwością montażu, a także tym, że jest stosunkowo wytrzymała. Konieczne jest rozłożenie jej bezpośrednio na grządkach, dzięki czemu tworzony jest specjalny mikroklimat. Zarówno temperatura, jak i wilgotność powietrza zdecydowanie będzie optymalna, co w konsekwencji spowoduje, że plony będą jakościowo lepsze.

Folie PVC

Również i tego typu folia ochronna do ogrodu ma szerokie zastosowanie w ogrodzie. Przede wszystkim idealnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy konieczne będzie zamontowanie tymczasowego okna, które w skuteczny sposób ochroni przed złą pogodą. Jest to doskonałe zabezpieczenie np. przed wiatrem, deszczem lub śniegiem, chociażby w przypadku altany ogrodowej. Jest to bardzo optymalna możliwość, która w znaczny sposób pomoże zabezpieczyć wnętrza istotnych obiektów. Należy pamiętać o tym, że jest to idealne rozwiązanie całoroczne, bowiem folia PVC jest odporna na mróz i promienie ultrafioletowe. Innym zastosowaniem tego typu materiału w ogrodzie jest przydomowa szklarnia. Folia PVC idealnie zastąpi szkło. Nie da się ukryć, że najistotniejszymi zaletami tego rozwiązania jest skuteczna ochrona zarówno roślin, folii ogrodowych, konstrukcji, jak i altanek, wiat, szklarni. Folie dostępne na obrzezeogrodowe.pl/folie spełniają rolę ochronną.

Agrowłókna

Warto wspomnieć również o tym bardzo praktycznym materiale. Idealnie sprawdzi się zarówno do okrywania roślin, jak i ściółkowania podłoża, dzięki czemu straty na skutek mrozu mogą znacznie zmaleć. Używając agrowłókien już nigdy nie będziemy mieli problemów związanych z wyrywaniem chwastów, które są szkodliwe dla naszej roślinności i wyglądają nieestetycznie.