Gardenportal.pl

Dom i ogród

Wielkie tak dla garaży blaszanych

garaże blaszane

Blaszaki to nic innego jak garaże z blachy, które cieszą się ogromną popularnością. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych garaży murowanych. Zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i zmniejszają ryzyko kradzieży mienia. Co więcej, można je wykorzystać na wiele sposobów. Nie muszą służyć wyłącznie jako miejsce parkingowe dla auta.


Dlaczego warto zdecydować się na garaże blaszane?


Samochód powinien być garażowany, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mowa jest tutaj przede wszystkim o opadach deszczu i śniegu, zanieczyszczeniach powietrza, kurzu itd. Druga kwestia dotyczy bezpieczeństwa auta. To stojące na zewnątrz bez jakiejkolwiek ochrony, stanowi łatwy łup dla złodzieja lub wandala. Szybkim rozwiązaniem będzie w tym przypadku zainwestowanie w blaszaki, których zakup jest relatywnie niski, a montaż bardzo szybki. Garaże z blachy posiadają lekką konstrukcję, mogą być z łatwością przenoszone w inne miejsca. Można je wobec tego określić mianem mobilnego garażu. Budowa tego murowanego jest czasochłonna i pochłania dużo środków finansowych. Garaże blaszane to dużo bardziej ekonomiczny wybór, przekładający się na oszczędność czasu i pieniędzy. Blacha ma to do siebie, że nie jest drogim materiałem. Postawienie takiego blaszaka zajmuje dosłownie parę godzin albo nawet mniej. Profesjonaliści są w stanie zrobić to w trybie niemalże błyskawicznym. Wymagane jest zakotwiczenie konstrukcji, czuli umocowanie garażu do odpowiednio przygotowanego podłoża. Najprościej i najszybciej będzie wykorzystać gotowe już fundamenty, nie muszą one być głębokie. Alternatywnym rozwiązaniem jest wylewka betonowa czy ułożenie płyt chodnikowych.


Zalet końca nie widać


Na korzyść garaży z blachy przemawia to, że są solidne, zapewniają należyty poziom bezpieczeństwa znajdującej się w nich zawartości. Ich nadrzędną funkcją jest parkowanie samochodu, ale można w nich przechowywać także sprzęt sportowy, zimowy czy ogrodowy. Świetnie sprawdzają się w roli składziku na narzędzia, zabawki dziecięce czy nieużywane bibeloty. Niektórzy inwestują blaszaka po to, aby posłużył im jako domowy warsztat samochodowy, gdzie będą mogli majsterkować. Nie brakuje też osób decydujących się na postawienie garażu blaszanego po to, aby zyskać komfortowe miejsce do realizowania swoich pasji typu garncarstwo czy ćwiczenie gry na instrumencie muzycznym. Takie blaszaki można nie tylko łatwo i szybko postawić, ale też zdemontować. Zaletą garaży blaszanych jest ich estetyczny wygląd, dzięki czemu nie są szpecącymi obiektami na działce. Można nawet wybrać blachę z powłoką akrylową i dobrać kolorystykę zgodnie ze swoimi preferencjami.

Więcej na: https://www.maritom.pl/