Gardenportal.pl

Dom i ogród

Biuro, miejsce gdzie liczy się wygoda i ergonomia

biuro meble

W erze ogromnych korporacji, coraz większego udziału rynku usług i mody na prowadzenie firmy z domu, w życiu wielu ludzi najważniejszym miejscem staje się ich biuro. Już na etapie projektu trzeba zwrócić uwagę na to, by miejsce to było komfortowe i zachęcało do pracy. Samo pomieszczenie też musi spełniać odpowiednie warunki, gdyż byle klitka wzmoże tylko wrażenie klaustrofobii, co może negatywnie wpływać na jakość pracy. Zakładając, że jest już odpowiednie do tego celu pomieszczenie, warto sobie zadać pytanie: jakie meble pozwolą wygodnie pracować w biurze?

Nie od razu Rzym zbudowano

Najważniejszy będzie fotel, który przez wiele godzin dziennie, będzie dzielnie znosił ciężar ciała pracownika. Nie musi być to najdroższy dostępny w sklepie mebel, po prostu warto zwrócić uwagę na kilka cech, które będą świadczyły o jego przydatności. Regulowana wysokość siedzenia, odpowiednia miękkość siedziska, jednak bez wrażenia rodem z ogromnych kanap, odpowiednie wsparcie kręgosłupa i poczucie niewielkiego luzu z tyłu charakteryzują dobry fotel, który z pewnością nada się do każdego biura. Nie warto eksperymentować z hybrydą fotela i leżanki, czy innymi wymysłami, gdyż nie zda to na dłuższą metę egzaminu. Alternatywą dla siedzącego trybu pracy, jest stojący, o którym mówi się coraz głośniej w ostatnim czasie. Wymagane jest do niego specjalne podwyższone biurko lub to, które zawiera siłowniki i ma regulowaną wysokość. Nie jest to dalej rozwiązanie optymalne dla osób z chorobami dolnych kończyn, a nawet tych zdrowych może doprowadzić do przemęczenia i utraty komfortu pracy.

Wszystko pod ręką

Bardzo ważne jest także stworzenie sobie przestrzeni roboczej. Czy to architekt, rysownik, czy zwykły copywriter i tak potrzebuje dużej powierzchni, by zmieścić się na niej z niezbędnym wyposażeniem. Wspomniane wcześniej biurka regulowane, pozwolą łatwiej uzyskać pożądaną pozycję przed komputerem, albo papierami, ale kosztują dużo więcej niż te tradycyjne. W przypadku pracy w wiele osób ciekawą opcją wydają się jednolite, ogromne blaty z wydzieloną powierzchnią roboczą dla każdego z pracowników. Ułatwią pracę w zespole, gdyż każdy jego członek będzie na podorędziu i w zasięgu kontaktu wzrokowego, co wpływa pozytywnie na aspekty związane z psychiką pracownika. Idealnym wypośrodkowaniem przy wyborze biurka, byłaby spójność z wnętrzem i odpowiednia ergonomia pracy. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, wspaniałym pomysłem jest wypróbowanie na własnej skórze każdego branego pod uwagę mebla, bo tak jest najłatwiej ocenić jego komfort i przydatność.

Massoni – meble do biura – https://massoni.pl/