Gardenportal.pl

Dom i ogród

Kolce na ptaki – skuteczny sposób na gołębie

Kolce na ptaki na balkon

Kolce na ptaki przydają się doskonale w wielu miejscach. Pozwalają one na ograniczenie szkodliwej działalności m.in. gołębi. Takie produkty powinny być jednak zamontowane w odpowiedni sposób. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które jednocześnie są estetyczne. Czym powinny cechować się kolce na ptaki?

Czym są kolce na ptaki?

Kolce na gołębie są traktowane przez te ptaki jako swego rodzaju naturalna przeszkoda. Dzięki nim miejsce, na którym siadają zwierzęta, przestaje być dla nich atrakcyjne. Druty są zakończone tępo, dlatego nie powodują zagrożenia dla ptaków.

Kolce na parapety są wykonane ze stali nierdzewnej. Taki materiał pozwala na zachowanie świetnego wyglądu przez długi czas. Jednocześnie jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, w tym także wody i skrajnych temperatur. W końcu znajdują się one na zewnątrz, gdzie wykorzystuje się je przez długie lata. Srebrny kolor pozwala na dopasowanie kolców do wyglądu niemal każdego budynku.

Jakie kolce na ptaki wybrać?

Zastanawiasz się, jakie kolce na ptaki sprawdzą się najlepiej w danym miejscu? Najważniejsze okazuje się skupienie na tym, jakie gatunki zwierząt pojawiają się na konkretnym terenie. Niektóre z nich są bowiem mniejsze niż inne, dlatego mogą mieścić się w przestrzeniach pomiędzy drutami. Producenci oferują kolce o różnym rozstawieniu, dlatego z łatwością możesz dopasować odpowiedni model do własnych potrzeb.

Znaczenie ma także to, jak duży obszar chronią kolce. Zazwyczaj jest to od 10 do około 25 cm. Jeśli masz wąski parapet, dobrze sprawdzą się warianty o małym zasięgu.

Kiedy sprawdzą się kolce na ptaki?

Kolce na ptaki to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy obecność gołębi w danym miejscu jest niepożądana. Takie zwierzęta mogą bowiem powodować uszkodzenia czy zabrudzenia. Skutecznym sposobem na zapobieganie ich działalności jest stosowanie specjalnych kolców. Nie zagrażają one ptakom, ale jednocześnie skutecznie zniechęcają je do przebywania w danym miejscu.

Kolce przeciw ptakom montuje się m.in. na parapetach, we wnękach w budynkach, na urządzeniach klimatyzacyjnych i w wielu innych, trudno dostępnych przestrzeniach. Pozwalają przede wszystkim na uniknięcie zanieczyszczeń gromadzących się na balkonach, gzymsach czy pozostałych powierzchniach wokół domu.

Kolce na ptaki na balkon

Czym cechują się kolce na gołębie?

Druty na gołębie powinny być wykonane w odpowiedni sposób. To produkty bardzo wytrzymałe, produkowane z dbałością o najmniejsze detale. Co ciekawe, występują one w różnych wariantach. Mowa tu głównie o gęstości kolców. Są one dobierane w taki sposób, by chronić teren przed działalnością konkretnych gatunków ptaków.

Profesjonalni producenci stawiają przede wszystkim na wytrzymałość kolców. Muszą one bowiem bez problemu przetrwać wiele sezonów. Są wykorzystywane przez długie lata, dlatego do ich wykonania stosuje się trwałe surowce – mówi specjalista z firmy Symar, oferującej m.in. wysokiej jakości kolce na balkon.

Jak zamontować kolce na ptaki?

Wiele osób zastanawia się, jak zamontować kolce na ptaki, by z powodzeniem pełniły one swoją funkcję. Współcześnie produkuje się je w taki sposób, że niemal każdy użytkownik może zamocować druty samodzielnie. W tym celu wykorzystuje się specjalny silikon całosezonowy czy elementy mocujące. Istnieje również opcja zamontowania kolców bezpośrednio do podłoża.