Gardenportal.pl

Dom i ogród

Odśnieżarka spalinowa – jak wybrać?

odśnieżarka

Zima nie należy do najłatwiejszych pór roku. To częste opady śniegu, a tym samym konieczność odśnieżania dróg, chodników i posesji. Dlatego istotne jest, aby zawsze być odpowiednio przygotowanym na nadejście zimy. W tym przypadku mowa o wcześniejszym zakupie i posiadaniu odśnieżarki spalinowej. Korzystanie z tego urządzenia jest znacznie wygodniejsze i wydajniejsze w porównaniu ze zwykłą łopatą do śniegu. Na rynku dostępne są różne modele odśnieżarek spalinowych. Czym zatem kierować się przy wyborze tego konkretnego?

Odśnieżarka spalinowa – podstawowe informacje

Odśnieżarki spalinowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na skuteczne i szybkie usuwanie śniegu z nawierzchni. Urządzenia te wyposażone są w metalowe podajniki ślimakowe, które radzą sobie z nawet najbardziej zbitymi i zlodowaciałymi zaspami. Podczas swojej pracy odśnieżarka zgarnia śnieg i kieruje go do dyszy. Ta z kolei wyrzuca śnieg na odległość nawet kilku metrów. Kupując odśnieżarkę spalinową, warto postawić na model o dużej mocy. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia o mocy 5,5 KM. Taka odśnieżarka spalinowa poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

Rodzaje odśnieżarek spalinowych

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne modele odśnieżarek spalinowych. Można je jednak podzielić na dwie główne grupy. Mowa tu o odśnieżarkach jednostopniowych oraz odśnieżarkach dwustopniowych. Odśnieżarki jednostopniowe mają mniejsze gabaryty i wyposażone są w słabszy silnik. Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy mniejszych posesji. Z kolei odśnieżarki dwustopniowe są większe i wyposażone są w mocniejszy silnik. Taka odśnieżarka poradzi sobie nawet z przymarzniętym i mokrym śniegiem. Dwustopniowa odśnieżarka spalinowa jest znacznie wydajniejsza w porównaniu z odśnieżarką jednostopniową.

Wybór odśnieżarki spalinowej

Wybierając konkretny model odśnieżarki spalinowej, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest szerokość robocza. Mowa tu po prostu o szerokości odśnieżania. Dobra odśnieżarka spalinowa powinna mieć szerokość roboczą wynoszącą ok. 80 cm. Drugi ważny parametr to wysokość robocza. W tym przypadku mowa jest o tym, jak grubą warstwę śniegu urządzenie może usunąć. Kolejny parametr dotyczy odległości wyrzutu śniegu. Minimum to kilka metrów. Na rynku są jednak odśnieżarki potrafiące odrzucać śnieg nawet na kilkanaście metrów. Kupując odśnieżarkę spalinową, nie można zapomnieć o mocy jej silnika. Im będzie większa, tym bardziej zbity śnieg urządzenie będzie mogło usuwać.