Gardenportal.pl

Dom i ogród

Wygodna i funkcjonalna odzież robocza

odzież robocza

Przy wszelkiego rodzaju pracach remontowych, budowlanych i wykończeniowych niezbędna jest odpowiednio dopasowana odzież robocza. Musi ona zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygodę podczas noszenia. Powinna posiadać także wiele głębokich kieszeni, dzięki którym robotnik będzie miał szybki i łatwy dostęp do niezbędnych narzędzi pracy.

Czym charakteryzuje się funkcjonalna odzież dla pracowników?

W przypadku ubrań BHP bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonalność. Uniwersalne modele posiadają wiele kieszeni i przegródek, które są tak zaplanowane, aby jak najbardziej ułatwić pracę ludziom na budowie.

Kieszenie powinny być zaprojektowane w odpowiedniej wielkości i umieszczone na dowolnej pozycji. Jedne powinny być otwarte, aby ułatwić dostęp do miarki czy gwoździ, a drugie zamknięte, z mocnym zamkiem do przechowywania telefonu komórkowego albo instrukcji z planem budowy.

Profesjonalna odzież robocza musi mieć także uchwyty i zawieszki, do których można będzie odpowiednio przyczepić młotek i inne niezbędne narzędzia. W ten sposób nie trzeba będzie inwestować w dodatkowy pas roboczy, ponieważ będzie on zbędny.

Dlaczego ubrania BHP muszą być wygodne i komfortowe?

Praca przy remoncie może być bardzo męcząca, zwłaszcza gdy pracownik wykonuje kilka godzin dziennie w pozycji na kolanach. Sprawę na pewno będą utrudniać niewygodne spodnie robocze, które będą wpijać się, uwierać, a nawet przecierać się na kolanach.

Warto więc przed zakupem zabrać swoich pracowników do sklepu z odzieżą roboczą, gdzie będą mogli oni przymierzyć kilka par spodni roboczych lub ogrodniczek i wybrać te, które będą najbardziej dopasowane rozmiarem i materiałem. Należy także upewnić się, że w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia zostały naniesione dodatkowe wzmocnienia i podwójne szwy.

Najlepszym rozwiązaniem okazują się materiały oddychające, które ułatwiają odprowadzanie wilgoci i cyrkulację powietrza. Świetnie sprawdza się bawełniana odzież robocza, która jest odpowiednio przewiewna i występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, ponieważ jest najczęściej zamawiana.

Którą odzież roboczą wybrać na lato, a którą na zimę?

Do pracy na zewnątrz w upalne dni, najlepiej sprawdza się odzież robocza wykonana z materiałów szybkoschnących i zapewniających odpowiednią wentylację. Natomiast w przypadku okresu zimowego bardzo dobrym rozwiązaniem są ubrania wodoodporne, które posiadają regulację w obwodzie i kapturze, a także mankiety z rzepami, aby dobrze dopasować je do rękawic i nadgarstków.