Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych? Poznaj sprawdzony sposób

ręczniki papierowe

Z ręczników papierowych korzystamy w wielu miejscach. Dzięki nim w łatwy sposób możemy zadbać o odpowiednią higienę. Przydają się podczas wykonywania wielu codziennych czynności: osuszania rąk, mycia szyb, czyszczenia powierzchni. Ale nadmierne korzystanie z ręczników papierowych z pewnością nie sprzyja ani środowisku, ani naszemu portfelowi. Jeśli zastanawiasz się, jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych, zapoznaj się z kilkoma prostymi radami.

1. Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych?

2. Gdzie można wykorzystać pojemniki na ręczniki?

Czy wiesz, ile papieru średnio zużywamy? Mowa o dziesiątkach kilogramów papieru na osobę rocznie. W Polsce to ok. 143 kilogramów, co stawia nas na 19. miejscu na świecie. W ten sposób przyczyniamy się nie tylko do wycinania drzew, ale i zużycia olbrzymich ilości wody i energii. Korzystanie z ręczników papierowych, zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych, jest wygodne. Ale jak je ograniczyć do niezbędnego minimum?

1. Jak ograniczyć zużycie ręczników papierowych?

Ciężko wyobrazić sobie wykonywanie wielu codziennych czynności bez użycia ręczników papierowych. Dlatego korzystamy z nich chętnie i często. No właśnie, ale czy nie zbyt często? Jak odbija się to na naszych domowych finansach i jak wpływa na naszą planetę?

Na szczęście łatwo możemy coś w tej kwestii zmienić i to dzięki małym krokom. Warto zacząć od wdrożenia najważniejszego z nich, a więc zainwestowania w odpowiednie podajniki na ręczniki papierowe

Dzięki profesjonalnemu podajnikowi na ręczniki papierowe możemy rozsądnie gospodarować papierem. Zwróćmy uwagę na to, czy podajnik umożliwia pojedyncze dozowanie listków papieru. Dzięki temu znacząco ograniczymy przypadkowe wyciąganie nadmiernej ilości papieru.

Wybór dozowników na rynku jest obecnie naprawdę duży. Możesz wybrać między dozownikiem do ręczników papierowych w roli lub podajnikiem typu ZZ (Zig-Zag).

Oczywiście warto również zwrócić uwagę na jakość papieru. Im lepsza, tym mniej papieru będziemy zużywać. Dlatego warto robić zakupy w sklepie, gdzie chemia gospodarcza jest naprawdę dobrej jakości.

2. Gdzie można wykorzystać pojemniki na ręczniki?

Z pewnością spotykasz się z pojemnikami na ręczniki w wielu miejscach, w których bywasz na co dzień. To galerie handlowe, publiczne toalety, lokale gastronomiczne i wiele innych miejsc. Ale pojemniki na ręczniki można wykorzystać również w domu. Sprawdzą się w toalecie czy w kuchni. 

Wybór jest tak duży, że z łatwością dopasujemy pojemnik do wystroju każdego pomieszczenia.