Gardenportal.pl

Dom i ogród

Drzwi wewnętrzne – z jakiego materiału mogą zostać wykonane?

drzwi

Drzwi w każdym domu pełnią ważną funkcję- nawet w tych mieszkaniach, gdzie stawia się na maksymalnie otwartą przestrzeń, potrzebne zawsze chociażby drzwi prowadzące do łazienki lub też drzwi wejściowe do samego mieszkania. W związku z tym jak widać- raczej nie uda się nam od nich uciec i na pewno będziemy musieli je zakupić. Za pewne szybko zorientujemy się, jak ogromny wybór różnych modeli znajdziemy w marketach i renomowanych salonach sprzedaży. To zróżnicowanie oczywiście dotyczy samej estetyki, ale również materiału, z jakiego takie drzwi mogą być wykonane. 

Trzy najpopularniejsze materiały, z których mogą być wykonane drzwi wewnętrzne

Do tych trzech najczęściej wykorzystywanych materiałów zaliczamy klasyczne drewno, szkło oraz płytę wiórową MDF, która zostaje sklejona z materiałów drewnopochodnych. Wszystkie te trzy materiały znacznie różnią się między sobą wyglądem, ale i funkcjonalnością. Zastosowany materiał również w bardzo dużym stopniu różnicuje cenę drzwi Wrocław. O ile w sklepach znajdziemy szeroką gamę produktów z różnych materiałów i stylów, pamiętajmy, aby wybrany model pasował do charakteru mieszkania i w odpowiedni sposób go podkreślał. Miejmy także taką świadomość, że raczej jest to zakup na lata- warto więc wybierać takie drzwi, które zbyt szybko nam się nie znudzą. 

– Drzwi szklane – w szczególności sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, ich ogromną zaletą jest to, że sprawiają wrażenie lekkich. Szkło doskonale przepuszcza światło, a co za tym idzie drzwi te będą odpowiednie do miejsc słabiej oświetlonych naturalnym światłem słonecznym. Są to też drzwi bezpieczne w użytkowaniu, gdyż wykonuje się je ze szkła hartowanego, które w ostateczności rozbija się na kawałki o nieostrych krawędziach. 

– Drzwi drewniane – dzięki wykonywaniu takich drzwi z litego drewna, można się cieszyć ich naturalnym, pięknym i unikatowym usłojeniem i niepowtarzalną fakturą. To drzwi bardzo solidne, masywne i dość ciężkie, które z powodzeniem mogą służyć wielu pokoleniom. Kolorystyka takich drzwi zależy od tego, z jakiego rodzaju drewna zostaną one wykonane. Aby dodać takim drzwiom lekkości, często łączy się drewno ze szkłem. Ze względu na fakt, że drewno jest dość drogim surowcem, cena jednego skrzydła drzwiowego również może być wysoka. 

– Drzwi z płyty MDF – to optymalne rozwiązanie stanowiące kompromis pomiędzy ceną i estetyką takich drzwi. Jest to opcja przystępna cenowo, drzwi są wytrzymałe i dostępne w bardzo wielu różnych wybarwieniach. Są to też drzwi lżejsze i mniej masywne od drzwi drewnianych. 

Materiał przygotowany we współpracy firmą Gerde – https://gerde.pl/